icon

Přijímáte nové pacienty?

Ano, ordinace praktického lékaře na Poliklinice Roudnice rozšiřuje svoje působení a přijímáme nové klienty do naplnění těchto nových kapacit. Zaregistrujte se online, telefonicky nebo se u nás zastavte. Pokud bude kapacita naplněna, zaevidujeme Vás a budeme informovat jakmile se uvolní.

icon

Jak se k Vám mohu zaregistrovat?

Online přes web a mi Vás pozveme na vstupní prohlídku, popřípadě se objednejte nebo rovnou přijďte k nám. Odkaz na online registraci

icon

Jak se mohu objednat k lékaři?

Stávající klienti se mohou objednat k lékaři osobně, telefonicky a nebo online. Náš systém nabízí i objednání na Vámi vybraný termín, který Vám vyhovuje. Část ordinační doby je vyhrazena pouze pro objednané pacienty.

icon

Mohu přijít k lékaři bez objednání?

Ano. Pro registrované klienty s akutními zdravotními problémy je vyhrazena větší část ordinační doby, do které se nelze objednat a pacienti (pokud neurčí lékař jinak) přicházejí na řadu v pořadí dle jejich příchodu. Nicméně, pokud akutní problém nemáte, doporučujeme Vám se k lékaři objednat. Nebudete čekat a nebudete ve zbytečném kontaktu s ostatními nemocnými. Můžete tak učinit telefonicky, emailem nebo online.

icon

Jak dlouho u Vás budu čekat?

Naši prioritou je, abyste u nás pokud možno nečekali. Snažíme se pečlivě plánovat objednací kalendář, klientům vycházet maximálně vstříc a objednací časy dodržovat bez prodlení. Pokud se objednáte a přijdete ve smluvený čas, potom počítejte s čekáním maximálně v řádu několika málo minut.

icon

Je vaše zdravotní péče hrazena z pojištění? Budu u Vás něco platit?

Ano, poskytované péče je plně hrazena ze zdravotního pojištění dle zákona. Vybrané výkony a služby nad rámec péče hrazené ze zdravotního pojištění poskytujeme za přímou platbu v hotovosti – viz ceník

icon

S jakými smlouvními pojišťovnami máte uzavřeny smlouvu?

Máme uzavřeny smlouvy se těmito veřejnými zdravotními pojišťovnami: VZP, VOZP, OZP, ČPZP a ZP MVČR.

icon

Změnil/a jsem zdravotní pojišťovnu, je třeba Vám to nějak oznámit?

Určitě ano. Změnu Vaší zdravotní pojišťovny, stejně jako veškeré změny Vašich osobních a kontaktních údajů (bydliště, email, telefon), je nutné neprodleně ohlásit Vašemu ošetřujícímu lékaři. V případě změny zdravotní pojišťovny je třeba navíc vyplnit nový registrační list. V tomto případě kontaktujte sestřičku a sjednejte si termín osobní návštěvy ordinace

icon

Provádíte předoperační vyšetření?

Předoperační vyšetření je běžnou součástí poskytované péče naší ordinace. Pokud se chystáte na operaci, dostavte se se žádostí o předoperační vyšetření do ordinace, kde spolu s lékařem naplánujete jednotlivá dílčí vyšetření, která budete v závislosti na Vašem zdravotním stavu a povaze výkonu potřebovat. Návštěvu lékaře zbytečně neodkládejte, některá speciální laboratorní a jiná vyšetření mohou trvat i několik dní. Objednat se můžete i online. Z úhrady ZP jsou vyloučeny předoperační vyšetření na kosmetické zákroky a přerušení těhotenství na vlastní přání. Cena je dle platného ceníku ambulance odkaz

icon

Jak probíhá vstupní prohlídka?

Při první návštěvě svého praktického lékaře absolvujete vstupní lékařskou prohlídku. Co je jejím účelem, jak probíhá a co si máte s sebou na prohlídku přinést, najdete na stránce Vstupní prohlídka.

icon

Co obnáší test na skryté krvácení do stolice?

Test okultního (skrytého) krvácení do stolice, označovaný také jako TOKS nebo FOB je vyhledávácí test, jehož smyslem je odhalení nádorového onemocnění tlustého střeva v jeho počátečním stadiu, kdy člověk zpravidla nemívá ještě žádné subjektivní potíže. Test se provádí ze vzorku stolice, kterou dle instrukcí lékaře odeberete sami v klidu a soukromí Vašeho domova. Vyhodnocení testu provádí lékař v ordinaci.

Test často odhalí i tzv. přednádorové stavy, tudíž se rakovina nemusí vůbec rozvinout. Česká republika patří již mnoho let k zemím s nejvyšším výskytem rakoviny tlustého střeva. Léčba pokročilého onemocnění bývá jen málo úspěšná a přináší řadu omezení. Na rozdíl od toho léčba předrakovinných stavů a počátečních stadií je téměř stoprocentně úspěšná a představuje pro pacienta minimální zátěž.

V současné době máme v ordinaci nejmodernější generaci testů, které vynikají svojí jednoduchostí a spolehlivostí. Proto neváhejte a včas se na test objednejte! Klientům ve věku 50-55let test hradí zdravotní pojišťovna 1x ročně, dále pak každé dva roky.

icon

Všude na mě útočí reklamy na očkování proti klíšťatům. Doporučujete toto očkování?

Pro rizikové skupiny je toto očkování zcela jistě prospěšné. Vždy je potřeba zvážit všechna pro a proti a očkování vhodně načasovat. Informujte se osobně u lékaře na Vaši konkrétní situaci.

icon

Mám firmu a zaměstnávám zaměstnance, mohu u Vás sjednat povinnou závodní péči?

Ano. Každý zaměstnavatel je ze zákona povinen svým zaměstnancům smluvně zajistit pracovnělékařské služby (tzv. závodní péči). Ordinace na Poliklinice Roudnice tyto pracovně lékařskou péči dlouhodobě poskytuje a to jak pro velké společnosti tak i menší firmy. Zde najdete podrobnější informace o programech pracovnělékařské péče s možností online poptávky.

icon

Co je to „výpis ze zdravotní dokumentace“ a kde jej získám?

Výpis ze zdravotní dokumentace slouží k předání důležitých informací o Vašem zdravotním stavu k návaznosti další péče. Jedná se o administrativní úkon, kdy lékař ze svých záznamů zpracuje přehlednou zprávu o Vašem zdravotním stavu, prodělaných chorobách, užívané léčbě, alergiích apod.

Většinou vystavujeme výpisy pro lékaře poskytujícího pracovnělékařské služby pro zaměstnavatele. Výpis ze zdravotní dokumentace lze ale vystavit za jakýmkoliv účelem, pokud o to požádáte. Jedná se o službu nehrazenou ze zdravotního pojištění. Standardní doba vyhotovení je do pěti pracovních dnů od evidování žádosti. Požádat o výpis lze osobně v ordinaci, emailem či telefonicky – viz Kontakty.

icon

Současný lékař mě posílá na vyšetření ke specialistovi na druhý konec republiky. Spolupracujete se specialisty v místě mého bydliště?

To je samozřejmostí, většinu vyšetření se budeme snažit provádět v rámci polikliniky Roudnice Neklanova.

icon

Chci od lékaře potvrzeni pro řidičský průkaz, co k vyšetření potřebuji?

Objednejte si prohlídku (nejlépe telefonicky) a sestra Vám sdělí, co bude konkrétně ve Vašem případě nutné vyšetřit. Obsah vyšetření se liší podle věku a přítomnosti chronických onemocnění. V určitých případech je k ověření řidičské způsobilosti nutné ještě vyjádření specialisty (např. u epilepsie, psychiatrických onemocnění, komplikovaného diabetu, přítomnosti kardiostimulátoru apod.)

Čekejte...